Eğitim Öğretim İle İlgili Belgeler > Belirli Gün Ve Haftalar İle İlgili Tüm Belgeler > Çocuk Hakları Günü İle İlgili Yazılar, Şiirler, Bilgiler

TBMM ÇOCUK HAKLARI İZLEME KOMİTESİ, GÖREVLERİ, SORUMLULUKLARI (20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER)

 

Türkiye, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1989 yılında kabul edilen Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni imzalayan ülkelerin başında gelmektedir. Çocuk Hakları Sözleşmesi, 27 Ocak 1995 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

TBMM bu süreç içerisinde, Çocuk Hakları Sözleşmesinin uygulanması, hakların korunması ve geliştirilmesi için çıkarılan kanunların yanı sıra, kurulan araştırma komisyonları aracılığıyla da bu konuda üstlendiği denetim görevini yerine getirmiştir.

 

TBMM bünyesinde, Çocuk Hakları ile ilgili yaptığı çalışmaları kurumsal bir yapıya kavuşturmak için bir adım daha atılmış ve tüm siyasi parti gruplarından temsilcilerin yer aldığı Çocuk Hakları İzleme Komitesi kurulmuştur.

 

Komite, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Türkiye’de uygulanmasını ve Çocuk Haklarıyla ilgili yasal düzenlemelerin uygulama sonuçlarını izleyecek, süreci raporlayacak ve eksikliklerin giderilmesi için görüş bildirecektir.

 

Komite üyesi milletvekilleri, yapacakları düzenli toplantılarla, çocuklar ve çocuk savunucuları tarafından kendilerine iletilen ya (bilgi yelpazesi.net) da kamuoyu gündemine gelen konular üzerinde araştırma yaparak önerilerini içeren raporlar hazırlayacaktır.

 

Komite bünyesinde oluşturulacak internet sitesi ile çocukların ve çocukla ilgili alanlarda çalışan kişilerin Meclisimizle doğrudan iletişim kurarak sorunlarını ve görüşlerini aktarma imkanı sağlanacaktır.

 

Komite’nin çalışmaları, başta Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Türkiye’deki uygulanmasını izlemekten sorumlu kuruluş Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, UNICEF, üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile yürütülecektir.

 

“ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ İLE İLGİLİ TÜM BELGELER
" SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

“BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR İLE İLGİLİ TÜM BELGELER " SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

"
EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER
” SAYFASINI GÖRMEK İSTERSENİZ
>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar

....

9. **Yorum**
->Yorumu: şahane bir site burayı sevdimm 
->Yazan: Buse. Er 

8. **Yorum**
->Yorumu: SIZIN SAYENIZDE YÜKSEK BIR NOT ALDIM SIZE TESSEKÜR EDIYORUM...
->Yazan: sıla

7. **Yorum**
->Yorumu: valla bu site çok süper .Bu siteyi kuran herkimse Allah razi olsun tüm ödevlerimi bu siteden yapiyorum.saolun mugladan sevgiler...:).
->Yazan: kara48500..

6. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel bir site. kurucularına çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.
->Yazan: Tuncay.

5. **Yorum**
->Yorumu: ilk defa böyle bi site buldum gerçekten çok beğendim yapanların eline sağlık. 
->Yazan: efe .

4. **Yorum**
->Yorumu: ya valla çok güzel bisi yapmışınız. Çok yararlı şeyler bunlar çok sagolun 
->Yazan: rabia..

3. **Yorum**
->Yorumu: Çok ii bilgiler var teşekkür ederim. Çok süper... Ya bu siteyi kurandan Allah razı olsun ..... süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Çok iyiydi. isime yaradı. Her kimse bu sayfayı kurduğu için teşekkür ederim 
->Yazan: pınar..

2. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel site canım ben hep her konuda bu siteyi kullanıyorum özellikle kullanıcı olmak zorunlu değil ve indirmek gerekmiyor
->Yazan: ESRA..

1. **Yorum**
->Yorumu: Burada muhteşem bilgiler var hepsi birbirinden güzel size de tavsiyeederim. 
->Yazan: Hasan Öğüt.

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: