eğitim öğretim ile ilgili belgeler > Hikayelerden Seçmeler, Öyküler, Kısa Hikayeler

HİZMETLİ KADININ ADI, İNSANLARA DEĞER VERMEK, İLGİLENMEK (HİKAYELERDEN SEÇMELER, SEÇME ÖYKÜLER, KISA HİKAYELER)

 

Okuldaki ikinci ayımda, hocamız test sorularını dağıttı. Ben okulun en iyi öğrencilerinden biriydim.

 

Son soruya kadar soluk almadan geldim ve orada çakıldım kaldım. Son soru şöyleydi: "Her gün okulu temizleyen hademe kadının ilk adı nedir?"

 

Bu herhalde bir çeşit şaka olmalıydı. Kadını yerleri silerken hemen her gün görüyordum. Uzun boylu, siyah saçlı bir kadındı. 50'lerinde falan (bilgi yelpazesi.net) olmalıydı. Ama adını nerden bilecektim ki!.. Son soruyu yanıtsız bırakıp kağıdı teslim ettim. Süre biterken bir öğrenci, son sorunun test sonuçlarına dahil olup olmadığını sordu." Tabii dahil" dedi.

 

Hocamız:

 

“İş yaşamınız boyunca insanlarla karşılaşacaksınız. Hepsi birbirinden farklı insanlar. Ama hepsi sizin ilginiz ve dikkatinizi hakkeden insanlar bunlar. Onlara sadece gülümsemeniz ve 'Merhaba' demeniz gerekse bile.."

 

 Bu dersi hayatım boyunca unutmadım. O hademenin adını da.. Dorothy idi.

 

“HİKAYELERDEN SEÇMELER, ÖYKÜLER, KISA HİKAYELER ”
SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<


“EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar (1)

.

->Yazan : hatice
->Yorumu: onlarda dorothy,bizde ayse,fatma,nazmiye teyzeler,ablalar..kisiler yaptigi ise göre degil,isini iyi yapabiliyor mu diye degerlendirilmeli.ömer amcam kavun,karpuz satar.gramina kadar dogru tartar.güleryüzlüdür.bekir dayim ise genel müdürdür.bencildir.iskoliktir.asik suratlidir.ailesine zaman ayirmaz.kimbilir belki bir gün,bir gün...uyanir ve ömer amcam gibi olur.dilegim bu..

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: