Eğitim Öğretim İle İlgili Belgeler > Kitap Özetleri > Roman Özetleri

DÜŞKÜN ÇOCUK ÖZET (2) KİTAP ÖZETİ ROMAN ÖZETİ

 

Yazarı: KEMALETTİN TUĞCU

 

Özet:

 

 

Yılmaz varlıklı bir ailenin iki çocuğundan biridir. Babasının ölümüyle annesi evin kahyası ile evlenir. Yılmaz için zor ve güç günler bunu beraberinde getirir. Yılmaz’ın üvey babası Yılmaz’ı İstanbul’a göndermek istemektedir. Annesi razı olmak istemez ama Remzi kadına tehditler savurur.

 

Zaten Remzi’nin niyeti malın hepsine sahip olmaktır. Yılmaz’ın İstanbul’a gönderilmesi ile Yılmaz için zorluklar ikiye katlanacaktır.

 

Yılmaz İstanbul’da bir kahvede çalışmaya başlar. Orada dayak ve işkence görmektedir. Oradan kaçar. Günlerce aç ve susuz iş aramaya başlar. Bu arada Yılmaz’ın annesine Yılmaz’ın öldüğü söylenir. Yılmaz İstanbul’da birçok işte çalışmaya başlar.

 

Bakkal çıraklığı, kasapta, pastırmacıda, elektrikçide. Yılmaz’ın hayatını değiştiren iş ise Avukat Adnan Bozok’un yanında çalışmaya başlamasıdır. Adnan Bey’e Yılmaz başından geçenleri anlatır. Bir gün işe giderken bir adam bir adamın küçük bir kızı dövdüğünü görür. Bu kızı kardeşi Güzin’e benzetir ama emin değildir. Adam kızı birine evlatlık (bilgi yelpazesi. com) olarak vermeyi planlamaktadır. Kıza zorla isminin Fatma olduğunu söyletir. Ama kız Gü… Güzin demek ister ama adam onu dövmektedir.

 

Yılmaz kızı takip eder ve Arif Beylere evlatlık olarak verilir. Yılmaz Arif Beylere kardeşinin omzunda bir ben olup olmadığını sorar ve benin olduğunu öğrenir. Artık Yılmaz kız kardeşini de bulmuştur. Sıra annesini Remzi Beyin zulmünden kurtarmak istemektedir. Adnan Beyle bir plan yaparlar. Çiftliği satın almak bahanesi ile eve giderler. Yılmaz annesini oradan kaçırır. Artık kötü günler bitmiştir. Anne, Yılmaz ve Güzin bir aradadırlar. Artık güzel günler başlamıştır.

 

2) Konu:

 

İyi bir çocuk olan Yılmaz’ın üç yıl boyunca İstanbul’da karşılaştığı zorluklar anlatılmaktadır. Bütün bu kötü günlerin ardından gelen mutluluk anlatılmaktadır.

 

3) Ana Fikir:

 

İyilikten ve güzellikten taviz vermeden yaşayanlar bir gün güzel ve mutlu günlere ulaşacaklardır.

“ROMAN ÖZETLERİ ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

“KİTAP ÖZETLERİ ”
SAYFASINI GÖRMEK İSTERSENİZ

>>>TIKLAYIN<<<

“EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VARSA AŞAĞIDAKİ "Yorum Yaz" kısmına ekleyebilirsiniz.


Yorumlar

..

9. **Yorum**
->Yorumu: şahane bir site burayı sevdimm 
->Yazan: Buse. Er 

8. **Yorum**
->Yorumu: SIZIN SAYENIZDE YÜKSEK BIR NOT ALDIM SIZE TESSEKÜR EDIYORUM...
->Yazan: sıla

7. **Yorum**
->Yorumu: valla bu site çok süper .Bu siteyi kuran herkimse Allah razi olsun tüm ödevlerimi bu siteden yapiyorum.saolun mugladan sevgiler...:).
->Yazan: kara48500..

6. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel bir site. kurucularına çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.
->Yazan: Tuncay.

5. **Yorum**
->Yorumu: ilk defa böyle bi site buldum gerçekten çok beğendim yapanların eline sağlık. 
->Yazan: efe .

4. **Yorum**
->Yorumu: ya valla çok güzel bisi yapmışınız. Çok yararlı şeyler bunlar çok sagolun 
->Yazan: rabia..

3. **Yorum**
->Yorumu: Çok ii bilgiler var teşekkür ederim. Çok süper... Ya bu siteyi kurandan Allah razı olsun ..... süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Çok iyiydi. isime yaradı. Her kimse bu sayfayı kurduğu için teşekkür ederim 
->Yazan: pınar..

2. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel site canım ben hep her konuda bu siteyi kullanıyorum özellikle kullanıcı olmak zorunlu değil ve indirmek gerekmiyor
->Yazan: ESRA..

1. **Yorum**
->Yorumu: Burada muhteşem bilgiler var hepsi birbirinden güzel size de tavsiyeederim. 
->Yazan: Hasan Öğüt

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: