Eğitim Öğretim İle İlgili Tüm Belgeler > Kitap Özetleri > Roman Özetleri

KAN VE ONUR ÖZET KİTAP ÖZETİ ROMAN ÖZETİ

 

Kitabın Yazarı: SVEVA CASATİ MODİGNANİ

 

Kitabın Konusu: New York’un en ünlü avukatıyken ve şehrin belediye başkanlığına talipken ansızın kaybolan ve yıllar sonra Sicilya’da bir manastırda rahibe olarak ortaya çıkan bir kadının öyküsü.

 

Kitabın Özeti:

 

New York Times’ın atılgan muhabiri Mark Fawcett, Palermo’nun Giornale Sicilya gazetesinin istihbarat şefi Gianna Ricci’den aldığı haberle olaya başlar.

 

New York’un en ünlü avukatıyken ve şehrin belediye başkanlığına talipken ansızın ortadan kaybolan ve şu anda Sicilya’da bir manastırda rahibelik yaptığı öğrenilen bu kadınla konuşmayı başarır ve olayı onun ağzından dinler.

 

 

Nancy’nin evinden ayrılışı, dışarıda okuması ve avukat olmasının en büyük nedeni babasını kendi gözü önünde öldürülmesidir.

 

Nancy, babasını öldüren adamın simasını sadece arabanın içinden görmüştür. Nancy’nin en büyük amacı babasını öldüren adamı bulup onu öldürmektir. Bunu artık bir nevi kan meselesi yapmıştır.

 

Nancy’nin babası calogero, şehrin en tanınmış otelinde kapı görevlisidir. Otel sahibinin arabasını kapısını açarken otelin sahibini öldürmesini engelleyerek kendi hayatını feda eder. Bu olaydan ötürü otelin sahibi yani mafya babası, nancy’i yanına almak ve onu okutmak ister ve ailesi de buna karşı çıkmaz.

 

Nancy hukuk fakültesine girer. Oradayken sean adında bir kiralık katili sever. Kiralık katil onun babasının katili olduğunu öğrenir ama nancy bunu bilmez, onu deliler gibi sever sean’de onu deliler gibi sever ve hiçbir şey söylemez.

 

Sean bir kaç nedenden dolayı ortadan kaybolur. Nancy onu unutamaz ama yaşamaya devam eder. 2 yıl sonra nancy hukuk fakültesini bitirir ve orada karşılaştığı Taylor adındaki biriyle evlenir. Yıllar sonra (bilgi yelpazesi. com) Sean gelir. Nancy onu tekrar sevmeye başlar. Ama gerçekler ortaya çıkar. Nancy’i babasını katilinin Sean olduğunu öğrendiğinde çok acı çeker ama bunu bir kan meselesi yaptığı için Sean’i öldürür. Mafya bu olayı kapatır ve nancy hapse girmez. Ama bu olayı kaldıramaz ve Sicilya’da bir manastıra gizlice çekilir ve rahibelik yapar.

 

Kitabın Ana Düşüncesi: İntikam aşka galip gelmiştir. İntikam duygusundan dolayı her şey yapılabilir olduğu gösterilmiştir.

 

4. Kitabın Şahıslarını Değerlendirilmesi:

 

NANCY: Olayın kahramanıdır. Uzun boylu, zarif ve zayıf bir fiziğe sahip, gür siyah saçları vardır.

 

SEAN: Mavi gözü, çok yakışıklı kiralık katil olmasına karşın aşka yenilmiş biri.

 

TAYLOR: Çok iyi, anlayışlı biri.

 

Kitabın Değerlendirilmesi: Kitap çok akıcı ve akıl dolu sözler içeren bir kitap. Bir kızın hayatta neler yapabileceğini anlatıyor.

 

“ROMAN ÖZETLERİ ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

“KİTAP ÖZETLERİ ”
SAYFASINI GÖRMEK İSTERSENİZ

>>>TIKLAYIN<<<

“EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VARSA AŞAĞIDAKİ "Yorum Yaz" kısmına ekleyebilirsiniz.


Yorumlar

....

9. **Yorum**
->Yorumu: şahane bir site burayı sevdimm 
->Yazan: Buse. Er 

8. **Yorum**
->Yorumu: SIZIN SAYENIZDE YÜKSEK BIR NOT ALDIM SIZE TESSEKÜR EDIYORUM...
->Yazan: sıla

7. **Yorum**
->Yorumu: valla bu site çok süper .Bu siteyi kuran herkimse Allah razi olsun tüm ödevlerimi bu siteden yapiyorum.saolun mugladan sevgiler...:).
->Yazan: kara48500..

6. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel bir site. kurucularına çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.
->Yazan: Tuncay.

5. **Yorum**
->Yorumu: ilk defa böyle bi site buldum gerçekten çok beğendim yapanların eline sağlık. 
->Yazan: efe .

4. **Yorum**
->Yorumu: ya valla çok güzel bisi yapmışınız. Çok yararlı şeyler bunlar çok sagolun 
->Yazan: rabia..

3. **Yorum**
->Yorumu: Çok ii bilgiler var teşekkür ederim. Çok süper... Ya bu siteyi kurandan Allah razı olsun ..... süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Çok iyiydi. isime yaradı. Her kimse bu sayfayı kurduğu için teşekkür ederim 
->Yazan: pınar..

2. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel site canım ben hep her konuda bu siteyi kullanıyorum özellikle kullanıcı olmak zorunlu değil ve indirmek gerekmiyor
->Yazan: ESRA..

1. **Yorum**
->Yorumu: Burada muhteşem bilgiler var hepsi birbirinden güzel size de tavsiyeederim. 
->Yazan: Hasan Öğüt.

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz:


Yorumunuzda Silmek istediğiniz kelime veya cümle varsa kelimeyi fare ile seçin
ve
delete tuşuna basın...

 


 E Mail
(Zorunlu Değil):