Eğitim Öğretim İle İlgili Belgeler > Kitap Özetleri > Roman Özetleri

YAKUT YÜZÜK ÖZET KİTAP ÖZETİ ROMAN ÖZETİ

 

Yazarı: MAHMUT YESARİ

 

Romanın başından itibaren, yeşil gözlü, son derece güzel, erkeklerin hayranlıklarını toplayan, yakut yüzüklü esrarlı bir kadın tanıtılır. Onun hayranları arında Avrupa’da tahsil yapmış, asıl mesleği elektrik mühendisliği olan Ali Tunç da vardır. Ali Tunç, Solmaz adlı bir genç kızla nişanlıdır ama sonradan adının Nilüfer olduğunu öğrendiğimiz bu esrarlı kadının roman boyunca peşindedir. Nişanlısı ile gittiği gazeteciler balosunda bir arkadaşının vasıtasıyla bu harikulade kadınla fırsatını bulur. Baloda birlikte içki içer, dans ederler. Balo sonrası, Tepebaşı’nda bir otelin salonuna giderler.

 

Nilüfer’in otelde Ali’ye karşı kayıtsız olmadığı, ancak aralarında bir aşkın mümkün olamayacağı hissettirilir. Bir süre sonra gelen telefon, Nilüfer’in alelacele ayrılmasına yol açar. Kendisini bekleyen siyah otomobile binerek kaçar. Otelin lavabosunda unuttuğu akut yüzüğü Ali Tunç, günlerce bir sır gibi saklar.

 

Nilüfer’in kim olduğuyla ilgili yükselen aksiyon böylece zirveye çıkar ve dönüm noktasın ulaşır.

 

Bir adamla gönderilen mektuplar, aksiyonda düşüşü başlatır. Mektuplarda Nilüfer, kendi geçmişini ve durumu aydınlatır. Bir gücü kızı (bilgi yelpazesi.net) olan Nilüfer, küçük yaşta bir akrabasıyla nişanlanmış, sonra birlikte Türkiye aleyhinde faaliyette bulunan bir casus şebekesinin ekline düşmüşlerdir.

 

Nilüfer Ali’yi gerçekten sevmiş ve onunla mutlu olmak istemiştir. Ancak böyle bir karar ikinin de ölümünü beraberinde getirecektir. Nilüfer, benzeri bir mektubu Solmaz’a da göndermiştir. Mektupta yakut yüzüğünü bir hatıra olarak Solmaz’a bıraktığını belirtmektedir.

 

Solmaz yüzüğü parmağına takar, Ali Tunç’u kucaklar; Ali Tunç bu kucaklanışta yeşil gözlü kadının da kokusunu, ılıklığının duyar gibi olur.

“ROMAN ÖZETLERİ ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

“KİTAP ÖZETLERİ ”
SAYFASINI GÖRMEK İSTERSENİZ

>>>TIKLAYIN<<<

“EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VARSA AŞAĞIDAKİ "Yorum Yaz" kısmına ekleyebilirsiniz.


Yorumlar

..

9. **Yorum**
->Yorumu: şahane bir site burayı sevdimm 
->Yazan: Buse. Er 

8. **Yorum**
->Yorumu: SIZIN SAYENIZDE YÜKSEK BIR NOT ALDIM SIZE TESSEKÜR EDIYORUM...
->Yazan: sıla

7. **Yorum**
->Yorumu: valla bu site çok süper .Bu siteyi kuran herkimse Allah razi olsun tüm ödevlerimi bu siteden yapiyorum.saolun mugladan sevgiler...:).
->Yazan: kara48500..

6. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel bir site. kurucularına çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.
->Yazan: Tuncay.

5. **Yorum**
->Yorumu: ilk defa böyle bi site buldum gerçekten çok beğendim yapanların eline sağlık. 
->Yazan: efe .

4. **Yorum**
->Yorumu: ya valla çok güzel bisi yapmışınız. Çok yararlı şeyler bunlar çok sagolun 
->Yazan: rabia..

3. **Yorum**
->Yorumu: Çok ii bilgiler var teşekkür ederim. Çok süper... Ya bu siteyi kurandan Allah razı olsun ..... süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Çok iyiydi. isime yaradı. Her kimse bu sayfayı kurduğu için teşekkür ederim 
->Yazan: pınar..

2. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel site canım ben hep her konuda bu siteyi kullanıyorum özellikle kullanıcı olmak zorunlu değil ve indirmek gerekmiyor
->Yazan: ESRA..

1. **Yorum**
->Yorumu: Burada muhteşem bilgiler var hepsi birbirinden güzel size de tavsiyeederim. 
->Yazan: Hasan Öğüt

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: