eğlenceli ve komik yazılar

KIPKIRMIZI BAŞLIKLI KIZ (KOMİK MASALLAR)

 

Bir varmış bir yokmuş, iki varmış üç yokmuuuşş, hatta üç varmış dört yokmuuşş ve bu böyle devam edip gitmiş.

 

Anadolu’nun bağrından top gibi fırlayan akılca biraz noksan, kıpkırmızı başlıklı kız anneannesine yeni aldığı buzağısını göstermek için ormanda yuvarlanmaya başlamış. Kıpkırmızı başlıklı kız bir yandan etrafına aval aval bakarken bir yandan da anneannesinin evini gösteren haritayı nasıl olur da evde unuturum diye kafası ağaçların gövdesine vurarak ormanda ilerlerken birden caaarrrrttt kaba kaaattt diye bir ses duymuş.O da ne yeni ütülediği pelerininin ucu dala takılınca yırtılmasın mı? Bizim kıpkırmızı başlıklı kız başlamış zırlamaya. Oradan geçmekte olan 6 aydır midesine bir şey girmemiş iyi kalpli kötü kurt, kıpkırmızı başlıklı kızın zırladığını duyunca hemen yanına seyirtmiş tabii. Kıpkırmızı başlıklı kız iyi kalpli kötü kurdu görünce “Kurt amca kurt amca pelerinimin ucu dala takılınca caaarrrtttt diye yırtıldı. Annem bu pelerinimin halini görünce benim kemiklerimi kıracak, beni altı ay tuvalette kilitli tutacak. Ne olur bana yardım et.” demiş. İyi kalpli kötü kurt sen üzülme yavruummm demiş. Benim evimde kıpkırmızı pelerin koleksiyonum var gel benimle, sana onlardan beğendiğini vereyim.” demiş. Bu teklife sazan gibi atlayan kıpkırmızı başlıklı kız o kadar sevinmiş o kadar sevinmiş ki ağzı kulaklarına varmak ne demek ağzı bacaklarına varmış. Önde iyi kalpli kötü kurt, arkada kıpkırmızı başlıklı sazan kız lay lay lom lay lay lomm yola koyulmuşlar.

 

Derken yatağında yatalak bir vaziyette yatan yapyaşlı anneanne “Benim akılca yoksun kıpkırmızı başlıklı torunum yolunu bulamaz, 6 aydır midesine bir şey girmemiş iyi kalpli kötü kurt torunumu yer.” diye düşünmüş, yatağından fırladığı gibi ağaçları buldozer misali yıka yıka ormanın içinde yol almaya başlamış. O da neee kurt kıpkırmızı başlıklı kızı yemeye başlamak üzere. Hooopp öküzzzz demiş. Kurt da hadi sen de ben öküz değilim kurdum kurt demiş. Yapyaşlı anneanne dayanamamış ve bırak o kızı beni yeee, beni yeee diye yalvarmaya başlamış. İyi kalpli kötü kurt ise “Hadi oradan sen de. Ben seni ne yapayım senin etin çok karttır.” demiş. Anneanne bu söze çok alınarak yaşlılık kompleksine girmiş, oracıkta imamın kayığına binerek ahirete doğru yol almaya başlamış. İyi kalpli kötü kurt bizim akılca noksan kıpkırmızı başlıklı kızla baş başa kalmış. Tam yiyecekken bizim saf kız “Kurt amca kurt amca pelerinler nerede?” demiş. Kurt dayanamamış artık “Ya hu sen mi salaksın yoksa ben de mi bir sorun var?” demiş. Tam bu sırada Yupyumuşak paspamuk pamuk prenses hooooop öküüzzzzz demiş. Kurt da hadi sen de ben öküz değilim kurdum kurt demiş. Pamuk prenses de “İyi ki söyledin ben de seni dana sanmıştım.” demiş. İyi kalpli kötü kurt “Allaaahhh tutmayın lan beni demiş ve pamuk prensesi oracıkta mideye indirecekken prens atıyla seyirterek “Hooooop öküüüzzz” demiş. Kurt da hadi sen de ben öküz değilim kurdum kurt demiş. Ya hu neden herkes bana öküüüzzzz diyor, benim nerem öküüüzzzze benziyor. Ben öküüüzzz değilim, ben öküüüzzz değilim.“ diyerek zııır zıııır ağlayarak ormanın içine deli dana gibi koşarak gözden kaybolmuş.

 

Pazulu prensle yupyumuşak paspamuk pamuk prenses atlarına binerek dıgıdık dıgıdık sarayın yolunu tutmuşlar.

 

Bizim Anadolu’nun bağrından top gibi fırlayan akılca biraz noksan, kıpkırmızı başlıklı kızımıza ne olduğunu merak ettiniz değil mi? Bizim zavallı Anadolu’nun bağrından top gibi fırlayan akılca biraz noksan, kıpkırmızı başlıklı kız ormanda kaybolmuş. Hala aranıyormuş ve bulanların belediye ilan bürosuna başvurmaları rica ediliyormuş.

 

Gökten üç Diyarbakır karpuzu düşmüş, biri masaldaki Anadolu’nun bağrından top gibi fırlayan akılca biraz noksan, kıpkırmızı başlıklı kızımızın başına , biri dinleyenlerin başına, biri de belediye başkanımızın başınaaa…..

 

Hepinizin gözlerinden öpüyorummm.

 

Başka bir masalda buluşmak üzere. Hoşçakalıııın.

 


“EĞLENCE - MİZAH” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar

..

38. **Yorum**
->Yorumu: Oğluma okudum ve cok guldu masala gercekten komikti yani emeğinize saglık
->Yazan: Tugba
->Yazan : esra nur
->Yorumu: çok beğendim hemen arkadaşlarıma söyliyeyim onlarda okusun.
->Yazan : bediha
->Yorumu: süper bişi bunu tyatrolaştırıp performans ödevimde sunucam yazara teşekkürler süper olmuş :DDDDDDXD.
->Yazan : kipkirmizi baslikli kiz XD
->Yorumu: COK KOMIK YAA GULMEKTEN PATLADIM XD XD XD XD.
>Yazan: beyza
>Yorum: hahahaha çok komik güle güle öldümmü ne .
>Yazan: kurt amca! kurt! amca ben seni deli dana sandim yaaaaa :D:D:D
>Yorum: Anadolu'nun bagrindan top gibi firlayan akilca biraz noksan, kipkirmizi baslikli kiza artik ben ne deyim ya bu '' höyyt lan sen kafana göre nasil doguyon'' diyerek dogurmuslar bunu ya ondan ...dır bu kiz yoksa o tirtlamistir da delirmistir....... .
>Yazan: berfin
>Yorum: ben hiç komik seylere gülmem ama bunda farkli bir süper güldüm yine isteriz....ama komik olsun... .
>Yazan: roselina
>Yorum: yaaa çok sikici oku oku bitmezz okumadim :P :P :) ama yinede video olmaliydi bu arada ukraynaya slm .
>Yazan: iyi kalpli kötü kurt,kipkirmizi baslikli kiz
>Yorum: ya acayip sekilde komik gökten diye baslayan yer çok komik olmus .
>Yazan: sude
>Yorum: acaip komik birlsey gülmekten az kalsin bayilacaktim.
>Yazan: eda
>Yorum: çoooooook güüüüüüzellllll gülmekten öldüm harika bir hikaye o öküz deyisiiiiiiiii nekadar komik her kez etavsiye herkez okusunnnnnnnnn bence harikkkkka bir hikayyyye süüüüppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr.
>Yazan: elif
>Yorum: ooooooooooooooooffffffffffffff çok seviyorum amaaaaaaaaaaa.
>Yazan: senem
>Yorum: komik. abartmaya gerek yok bence. ama emege saygi.. aklina saglik arkadasim:)))))).
>Yazan: beyza
>Yorum: çok güzel bence izle seyret.
>Yazan: sera
>Yorum: çok güzel ve komik bir hikaye.
>Yazan: fikriyeberna
>Yorum: kırmızı baslıklı kız hikayesini çok seviyorum.
>Yazan: elif
>Yorum: hayatiiiiiimda dinlediğim en güzel ve en komik hikayeydi.
>Yazan: sıla
>Yorum: harika ben hayatımda bu kadar gülmedim.
>Yazan: selenay
>Yorum: çok güzel ve çok komik.
>Yazan: nilsevda
>Yorum: gülmekten ağzım açık kaldı çoooooookkk güzel.
>Yazan: Beyza
>Yorum: oradaki öküzzzzzzzzzzz deyisi var ya beni bitirdi çok komikti ellerinize sağlık....
>Yazan: Gülizar
>Yorum: ben Gülizar masal güzeldi beğendim bu kadar güzel bir masal duymadım.
>Yazan: rüveyda
>Yorum: ay çok komik yaa gülmekten çatladım yani süpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr olmuş klavyenin tuşlarına sağlık.
>Yazan: TUNÇ
>Yorum: Gerçekten çok komikmiş çok beğendim "iyi kalpli kötü kurt" hem iyi kalpli hem de kötü kurt :D :D :D :P :P :P :) :) :).
>Yazan: PAMMIK
>Yorum: ÇOK KOMİK VE GÜZEL OLMUŞ.
>Yazan: gamze
>Yorum: Ben beğendim eğlenceli olmuş güzel arkadaşlara katılıyorum.
>Yazan: Mardinli Çatlak
>Yorum: çok çocukça bence.
>Yazan: buse
>Yorum: çok güzelllllllllll süpersinizzzzzzzz pambuklar.
>Yazan: DELİ DANA
>Yorum: FİNAL BİRAZ DAHA İYİ OLSAYMIŞ SÜPER OLURMUŞ.
>Yazan: Beyza
>Yorum: çok güzel ya.
>Yazan: İzmir karpuzu
>Yorum: müthiş yaa süper.
>Yazan: YÜSRA YALÇINKAYA
>Yorum: ÇOK KOMİK.
>Yazan: Gapgazi Ertuğrul Gazi
>Yorum: Süper bisey.Acayip komik.Ya beni bile güldürdün ya helal olsun.
>Yazan: nesibe
>Yorum: çok güzel.
>Yazan: pammik
>Yorum: mükemmel çok komik.
>Yazan: paspammik pammik prensess:)
>Yorum: süper ya bayıldım :D Elerine sağlık :D Klavyenin tuşuna sağlık=)))Ya bu masal azicuk şive ile okunursa daha da komik oluyor:D
>Yazan: deli
>Yorum: güzel olmuss :)
>Yazan: Paspammik pammik prensess :)
>Yorum: Süper ya bayıldımm :D Ellerine Sağlık :D Klavyeninin tuşuna sağlık =)))
Ya bu masall azicuk şive ile okunursa daha da komik oluyor :D

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz:


 
EĞİTİM ÖĞRETİM KONULARI Atasözleri Hikayeleri Özellikleri Belirli Gün ve Haftalar Çocuk Şarkıları - Şarkı Sözleri Hikayelerden Seçmeler İlginç Bilgiler Eğlenceli Bilgiler İllerimiz Ve İlçelerimiz Türkiye Kitap Özetleri Roman Özetleri Konu Anlatımlı Dersler Maniler Manilerden Seçmeler Masal Masallardan Seçmeler Meslek Tanıtımları Meslekler Rehberlik Köşesi Soru Bankası, Test Soruları Şiirler Seçme Güzel Şiirler Tekerleme Tekerlemeler Tiyatro Oyunları, Skeç, Piyes Türküler Türkü Sözleri Yazar Ve Şairlerin Hayatı Yazılı Soruları Arşivi ***Devamını Göster*** KONU ANLATIMLI DERSLER Beden Eğitimi Dersi Konu Anlatımı Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Dersi Konu Anlatımı Biyoloji Dersi Konu Anlatımı Coğrafya Dersi Konu Anlatımı Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Dersi Konu Anlatımı Edebiyat Dersi Konu Anlatımı Eğitim Bilimleri Dersi Konu Anlatımı Felsefe Dersi Konu Anlatımı Fen Bilimleri Dersi Konu Anlatımı Gelişim Ve Öğrenme Dersi Konu Anlatımı Hazreti Muhammed'in Hayatı Dersi Konu Anlatımı İngilizce Dersi Konu Anlatımı Matematik Dersi Konu Anlatımı Muhasebe Dersi Konu Anlatımı Sosyal Bilgiler Konu Anlatımı Tarih Dersi Konu Anlatımı Türkçe Dersi Konu Anlatımı Uluslar Arası İlişkiler Dersi Konu Anlatımı Vatandaşlık Anayasa İnsan Hakları Dersi Konu Anlatımı ***Devamını Göster*** YAZILI SORULARI YAZILILAR Bilişim Teknolojileri Yazılı Soruları Biyoloji Yazılı Soruları Coğrafya Yazılı Soruları Dil Ve Anlatım Yazılı Soruları Din Kültürü Yazılı Soruları Edebiyat Yazılı Soruları Fen Bilimleri Yazılı Soruları Fizik Yazılı Soruları İngilizce Yazılı Soruları İnsan Hakları Yurttaşlık Ve Demokrasi Yazılı Soruları Kimya Yazılı Soruları İnkılap Tarihi Yazılı Soruları Matematik Yazılı Soruları Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları Tarih Yazılı Soruları TC İnkılap Tarihi Yazılı Soruları Trafik Güvenliği Trafik Ve İlk Yardım Yazılı Soruları Türk Edebiyatı Yazılı Soruları Türkçe Yazılı Soruları Vatandaşlık Ve Demokrasi Eğitimi Yazılı Soruları ***Devamını Göster*** SORU BANKASI TEST SORULARI Coğrafya Test Soruları Soru Bankası Din Kültürü Test Soruları Soru BankasıEdebiyat Test Soruları Soru Bankası Fen Bilimleri Test Soruları Soru Bankası İngilizce Test Soruları Soru Bankası İnkılap Tarihi Test Soruları Soru Bankası Matematik Test Soruları Soru Bankası Osmanlı Tarihi Test Soruları Soru Bankası Sosyal Bilgiler Test Soruları Soru Bankası Tarih Test Soruları Soru Bankası TC İnkılap Tarihi Test Soruları Soru Bankası Türkçe Test Soruları Soru Bankası Vatandaşlık Anayasa İnsan Hakları Test Soruları Soru Bankası ***Devamını Göster*** REHBERLİK KÖŞESİ Ders Çalışma Ödev Yapma İş Hayatı Başarısını Arttırma Kişisel Bedensel Gelişim Meslek Tanıtımları Okul Başarısını Arttırma Okuma Alışkanlığı Kazandırma Öğretmenlik Mesleği Sınavlara Hazırlanma Sinirini Engelle ***Devamını Göster*** HAYATIN İÇİNDEN BİLGİLER Cep Telefonu Mesajları İsimler Sözlüğü Pratik Bilgiler Yazıklar Olsun Zararları Sakıncaları ***Devamını Göster*** BİLGİSAYAR OYUNLARI Akıl Zeka Eğitici Oyunlar Araba Yarışı Oyunları Ateş Etme Hedef Vurma Oyunları Beceri Yetenek Oyunları Birleştirme Patlatma Oyunları Boyama Oyunları Dövüş Oyunları Futbol Oyunları Giysi Giydirme Oyunları Komik Eğlenceli Oyunlar Macera Oyunları Mario Oyunları Motosiklet Oyunları Savaş Oyunları Tasarlama Oyunları Yemek Yapma Oyunları ***Devamını Göster*** YEMEK TARİFLERİ MUTFAK Aperatifler Atıştırmalıklar Balık Yemekleri Tarifleri Tarifleri Börek Çörek Tarifleri Çorba Tarifleri Tarifleri Dolma Sarma Tarifleri Diyet Yemekleri Tarifleri Et Yemekleri Kebap Köfte Tarifleri Kek Tarifleri Komposto Tarifleri Kurabiye Tarifleri Pasta Tarifleri Pilav Tarifleri Reçel Tarifleri Salata Garnitür Tarifleri Sebze Yemeği Tarifleri Tatlı Turta Tart Tarifleri Tavuk Yemekleri Tarifleri ***Devamını Göster*** SAĞLIKLI YAŞAM REHBERİ Hastalıklar Çeşitleri Özellikleri Sağlık İçin Minik Notlar Sigaranın Zararları Sigarayı Bırakma Yolları Şifalı Bitkiler Listesi Şifalı Bitki Karışımları ***Devamını Göster***