Eğlenceli Ve Komik Yazılar > Yaşanmış Komik Ve Eğlenceli Olaylar, Gerçek Olaylar

WC NEREDE (YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR)

 

Bir İngiliz ailesi yaz tatillerini geçirmek üzere Almanya'ya gitmişti. Bir gezinti sırasında çok güzel bir kir evinde kaldılar. Gelecek tatillerini böyle bir evde geçirmek istediler. Evin bir papaza ait olduğunu öğrendiler ve içini de gördükten sonra hemen gelecek tatil için anlaşma imzaladılar. İngiltere’ye döndükten sonra birden evin hanimi, ziyaretler sırasında WC’ ye rastlamadıklarını hatırladı. Merakini yenmek için papaza bir mektup yazdı:

 

"Sayın Bayım, ben sizin kir evinizi kiralayan bayanım. WC'nin nerede bulunduğunu acaba bana yazabilir misiniz? Saygılarımla."

 

Mektubu alan papaz, WC'nin ne anlama geldiğini anlayamamış, Almanya'daki Anglikan Kilisesinin "White Chapel" (BEYAZ MABET) sözcüğünün baş harfleri olduğunu sanmıştı. Ayrıntılı bir mektupla yanıt verdi:

 

"Sayın Bayan;

 

Başvurunuzun yüce bir duyguyla ilgili olmasından dolayı memnunluk duydum. İlgilendiğiniz yerin evden 12 km. uzaklığında bulunduğunu bildirmeyi şeref sayıyorum. Oraya sık sık giden birisi olarak bunun biraz zorluk yaratacağını bildirmek istiyorum. Sık sık gitme durumunda, isteyenler yemeğini de beraberinde götürebilirler. Oraya bisikletle, araba ile, ya da yürüyerek gidilebilir. Ancak oturacak bir yer bulabilmek ve başkalarını rahatsız etmemek için biraz erken gitmekte yarar vardır. Söz konusu yerde soğuk hava düzeni bulunmakta ve çok hös bir etki yapmaktadır. Çocuklar (bilgi yelpazesi.net) büyüklerinin yanında oturmakta ve hazır bulunan herkes birlikte şarki söylemektedir. Girişte size bir kağıt parçası veriyoruz. Geç kalanlar yanındakinin kağıdını kullanabilirler. Ayni kağıdın birkaç kez kullanılmasına olanak vermek için çıkışta herkes kullandığı kağıdı iade eder. Faaliyetlerin ürünleri yoksullara dağıtılmak üzere toplanmaktadır. Öte yandan yapılanların dışarıdan da duyulabilmesi için içeride gelişmiş bir hoparlör sistemi bulunmaktadır.

 

Müdavimlerin çeşitli pozisyonlarda dışarıdan da izlenebilmelerini sağlamak amacıyla özel cam bölmeler vardır. Verdiğim bilgilerin açık ve yeterli olduğu düşüncesi ve bu kadar önem verdiğiniz yerde sık sık buluşabilmek umuduyla en içten saygılarımı sunarım."

 

“YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<


“EĞLENCELİ VE KOMİK YAZILAR ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar (2)

.

>Yazan: 1907
>Yorum:
en sonundaki hoperlör sistemi çokk komiktii :D.

>Yazan: Sude
>Yorum:
Allahım yaa koptumm resmenn :DDD.

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: