Hayatın İçinden Bilgiler > Zararları, Sakıncaları, Zararı

KOLANIN ZARARLARI (ZARARLARI, ZARARI, SAKINCASI)

 

-İçyapısı gizlendiği için ne idüğü belirsizdir.

 

-İçeriğindeki zararlı bileşimler sebebiyle her açıdan Mutlak Manada zararlı bir içecektir.

 

-Bir litre kolalı içecek yaklaşık 400 kalori eşdeğeri şeker, 0,15 gram kafein, değişik miktarlarda renk veren maddeler, orijinal tadı sağlayan kola özü ve fosforik asit içerir.

 

-Kola özü diye sunulan uydurma isim içeriğindeki uyuşturucu maddeler (kokain) için gizleyici bir çatıdır. Kola başlı başına bir kimyevi madde değildir ki onun ona ait birde özü olsun.

 

-Yüksek oranda şeker, kafein, boya maddeleri, fosforik asit ve benzeri bütün içeriği sağlık için tamamen zararlı bileşimlerdir.

 

-Mide duvarında tahrişlere neden olur.

 

-Obeziteye (şişmanlık) neden olur.

 

-Böbreklerden kalsiyum atılımını hızlandırır.

 

-Mide mukoza hücre döngüsünü bozar.

 

-Diş çürüklerini belirgin bir şekilde arttırır.

 

-Aşırı içilmesinin kas hastalığına (hipokalemik miyopati) neden oldur.

 

-Gazlı içecekler kemik kırılmalarına neden olur.

 

-Sindirim sisteminde ortaya çıkan kanserlerle gazlı içecekler arasında bağlantı vardır.

 

-1 bardak kolanın içinde 32 küp şeker vardır. İnsanlar hala çaya yarım şeker az atıp zayıflayacaklarını zannediyorlar.

 

-Meyan kökü: Kolaların rengini meyan kökü denen bir bitkiden sağlıyorlar. Meyan kökünü de fareler çok sever ve en çok bu tarlada bulabilirsiniz fareleri. Araştırmaya göre meyan tarlalarındaki tarım araçları bitkiyle birlikte fareleri de tarladan (bilgi yelpazesi.net) toplamaktadır! Makinelerin depoları kan gölüne dönmekte, fare parçaları ve bitkiyle dolmaktadır. Makinelerin deposunda işlenmek üzere fabrikalara götürülür. Yani içtiğimiz kola, ASİTLİ FARE SUYU. Bunun üzerine davalar açıldı ama firmalar kazandı. Dezenfekte ediliyormuş güya...

 

-Fosforik asit: (E338) Genç kadınlarda, kemik gelişiminde gıda eksikliği ile ortaya çıkan osteoporoz hastalığı riskini artırırı. Fosfor fazlalığı, zayıf kemik yoğunluğuna yol açabilir. Fosfor fazlalığı oluşunca vücudun kimyasal balans mekanizması bu dengeyi sürdürebilmek için kemikteki kalsiyumun dışarı çıkarılmasına yol açar. Neticede fosfor-kalsiyum fazlası vücuttan dışarıya atılır ve geride gözenekli ve gittikçe zayıflayan bir kemik yapısı meydana gelir. Böylece kemik kırılmaları olarak bilinen olaylar yaşanmaktadır.

 

-CO2 Gazı: (E290) (Karbondioksit) Sağlığa zararlı bir gazdır. Meşrubatlarla aşırı miktarlarda alınması halinde çeşitli rahatsızlıklara neden olur. Kola ile beraber yüksek miktarlarda alınan co2 gazı ani ölümlere sebep olur.

 

-Renklendirici: (Karmin, E120) Renklendirici; böceklerden elde edilir; kozmetiklerde, şampuanlarda, kırmızı elma sularında, şekerlemelerde ve diğer gıdalarda kullanılır; hassas ve asmatik bünyelerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

 

-Sunî Tatlandırıcılar: (Aspartam E951, Asesülfan E950, Sakarin E954) alzaymer riski oluşturur. Özellikle aspartamın içinde bulunan fenil alalin isimli amino asitin çocukların zeka gelişimlerini olumsuz etkilediği klinik deneylerle kanıtlanmıştır.

 

-Ayrıca bir bardak kola içine bir kemik parçası atın ve 3-4 gün bekletin. Kemiğin lastik gibi olduğunu göreceksiniz. Bir de kolanın tuvalet ve banyoda ne kadar iyi bir temizleyici ve parlatıcı olduğunu bilmeyen yoktur...

 

  “ZARARLARI, SAKINCALARI, ZARARI " SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

"
HAYATIN İÇİNDEN BİLGİLER
” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar

....

9. **Yorum**
->Yorumu: şahane bir site burayı sevdimm 
->Yazan: Buse. Er 

8. **Yorum**
->Yorumu: SIZIN SAYENIZDE YÜKSEK BIR NOT ALDIM SIZE TESSEKÜR EDIYORUM...
->Yazan: sıla

7. **Yorum**
->Yorumu: valla bu site çok süper .Bu siteyi kuran herkimse Allah razi olsun tüm ödevlerimi bu siteden yapiyorum.saolun mugladan sevgiler...:).
->Yazan: kara48500..

6. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel bir site. kurucularına çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.
->Yazan: Tuncay.

5. **Yorum**
->Yorumu: ilk defa böyle bi site buldum gerçekten çok beğendim yapanların eline sağlık. 
->Yazan: efe .

4. **Yorum**
->Yorumu: ya valla çok güzel bisi yapmışınız. Çok yararlı şeyler bunlar çok sagolun 
->Yazan: rabia..

3. **Yorum**
->Yorumu: Çok ii bilgiler var teşekkür ederim. Çok süper... Ya bu siteyi kurandan Allah razı olsun ..... süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Çok iyiydi. isime yaradı. Her kimse bu sayfayı kurduğu için teşekkür ederim 
->Yazan: pınar..

2. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel site canım ben hep her konuda bu siteyi kullanıyorum özellikle kullanıcı olmak zorunlu değil ve indirmek gerekmiyor
->Yazan: ESRA..

1. **Yorum**
->Yorumu: Burada muhteşem bilgiler var hepsi birbirinden güzel size de tavsiyeederim. 
->Yazan: Hasan Öğüt.

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: