Eğitim Öğretim İle İlgili Yazılar, Belgeler, Çalışmalar > Rehberlik Köşesi İle İlgili Belgeler, Araştırmalar, Yazılar > Ders Çalışma, Ödev Yapma, Etkili ve Verimli Ders Çalışma Yöntemleri, Teknikleri

TÜRKÇE DERSİNE ÇALIŞMANIN PÜF NOKTALARI, TÜRKÇE DERSİNE NASIL ÇALIŞILIR (DERSE ÇALIŞMA, ÖDEV YAPMA) (REHBERLİK KÖŞESİ, REHBERLİK ZAMANI, REHBERLİK SERVİSİ)

 

=> Türkçe dersinde karşına çıkacak sorunların %80’i anlam bilgisinden yani okuduğunu anlama ve yorumlayabilme gücünden kaynaklanacaktır. Diğer bir sorun ise dilbilgisi konularındaki eksikliğin olabilir. Ders çalışma yöntemlerini de bu iki alana göre belirlemen gerekir.

 

=> Dilbilgisi konusunda eksikliklerini tamamlayarak başlayabilirsin öncelikle. Bunun için önemli yerleri belirle, kendine küçük notlar al ve örnek sorular çöz. Anlayamadığın konularda öğretmenlerinden yardım iste.

 

=> Anlam bilgisi konularındaki eksikliklerini gidermenin en iyi yöntemi ise kitap okuma alışkanlığını elde edebilmektir. Sadece okumakla kalma kendi cümlelerinle küçük özetler çıkar, yorumlar yap. Bu hem anlama hem de yorum yapabilme yeteneğini geliştirecektir.

 

=> Sana sadece derslerinde değil, tüm yaşamın boyunca lazım olabilecek yorumlama gücünü arttırmak istiyorsan kullanabileceğin bir başka yöntem de atasözleri ve deyimleri öğrenip üzerinde düşünmen ve bunlarla ilgili küçük yazılar yazman olabilir.

 

=> Türkçe konuları belirli bir sırayla ve düzende ilerlemektedir. Bunun için de konuları sırasıyla çalışman anlamana yardımcı olacaktır. Bir konuyu anlamadan diğerine geçmen senin için yararlı bir çalışma olmayacaktır.


“DERS ÇALIŞMA, ÖDEV YAPMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ ”
SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

“REHBERLİK KÖŞESİ BELGELER, ARAŞTIRMALAR, YAZILAR ”
SAYFASINI GÖRMEK İSTERSENİZ

>>>TIKLAYIN<<<

“EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VARSA AŞAĞIDAKİ "Yorum Yaz" kısmına ekleyebilirsiniz.


Yorumlar (HenüzYorumYapılmamış)

.

>>>YORUM YAZ<<<
Not: Yorum Yaz Bölümünden Yazılar Da Gönderebilirsiniz. Yazıyı belgenizden kopyalayıp
aşağıdaki
Yorumunuz Kutucuğu'na yapıştırmanız yeterli...

 Adınız:
 Yorumunuz :


Yorumunuzda Silmek istediğiniz kelime veya cümle varsa kelimeyi fare ile seçin
ve
delete tuşuna basın...

 


Eklediğiniz yorumlar/yazılar onaylandıktan sonra siteye eklenecektir.

 E Mail
(Zorunlu Değil):