Eğitim Öğretim İle İlgili Yazılar, Belgeler, Çalışmalar > Rehberlik Köşesi İle İlgili Belgeler, Araştırmalar, Yazılar > Ders Çalışma, Ödev Yapma, Etkili ve Verimli Ders Çalışma Yöntemleri, Teknikleri

YAZISINI GÜZELLEŞTİRMESİNE NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ (DERSE ÇALIŞMA, ÖDEV YAPMA) (REHBERLİK KÖŞESİ, REHBERLİK ZAMANI, REHBERLİK SERVİSİ)

 

=> İyi olsun olmasın çocuğunuzun tüm yazma uğraşlarını yüreklendirin. Bırakın doğruluğuyla öğretmenleri ilgilensin. Onun yazma hakkında pozitif tutum geliştirmesi üzerinde odaklanın.

 

=> Ona kendisinin yakınlarına nasıl " Doğum Günü" ya da " Geçmiş Olsun" kartları yapabileceğini gösterin. Olağan yatma zamanı rutini olarak günün sonunda, günlüğüne bir şeyler yazması için onu yönlendirin. " Yapılacak İşler " veya "Hedeflerim" listesi yapmasını ve bunu her gün yenilemesini sağlayın.

 

=> Çocuğunuz ne zaman bir şey yazsa gerekli dikkatinizi verin. Yazdığını buzdolabına yapıştırın ve çabalarını övün : " Yazmayı öğrendiğin için seninle gurur duyuyorum !"

 

=> Günün herhangi bir vaktinde bir şeyler yazmanız gerektiğinde çocuğunuzun dikkatini çekin. Örneğin: Birilerine cevap yazarken, e-mail yollarken, alışveriş listesi yaparken, v.s.

 

=> Çocuğunuzla birlikte bir gazete editörüne mektup yazın. Bir olay ya da makale hakkında ki fikirlerinizi belirtin. Bu çocuğunuza yazmanın (bilgi yelpazesi.net) düşünceleri bildirmenin bir yolu olduğunu gösterecektir.

 

=> Çocuğunuzla birlikte onun ağzından, mektup almaktan hoşlanabilecek bir yakınınıza mektup yazın ve o kişiden çocuğunuza mektupla cevap vermesini rica edin.


“DERS ÇALIŞMA, ÖDEV YAPMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ ”
SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

“REHBERLİK KÖŞESİ BELGELER, ARAŞTIRMALAR, YAZILAR ”
SAYFASINI GÖRMEK İSTERSENİZ

>>>TIKLAYIN<<<

“EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN

>>>TIKLAYIN<<<

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VARSA AŞAĞIDAKİ "Yorum Yaz" kısmına ekleyebilirsiniz.


Yorumlar (HenüzYorumYapılmamış)

.

>>>YORUM YAZ<<<
Not: Yorum Yaz Bölümünden Yazılar Da Gönderebilirsiniz. Yazıyı belgenizden kopyalayıp
aşağıdaki
Yorumunuz Kutucuğu'na yapıştırmanız yeterli...

 Adınız:
 Yorumunuz :


Yorumunuzda Silmek istediğiniz kelime veya cümle varsa kelimeyi fare ile seçin
ve
delete tuşuna basın...

 


Eklediğiniz yorumlar/yazılar onaylandıktan sonra siteye eklenecektir.

 E Mail
(Zorunlu Değil):