İLAÇ BİLGİLERİ

 • Bu alanda tüm ilaçların kullanım detayları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 • İlaçlar hakkında sadece bilgiler sağlanır. Lütfen doktorunuzla görüşmeden hareket etmeyiniz.

 •  

  ASEKET NEDİR, NE İÇİN KULLANILIR, ASEKET ANTİBİYOTİK Mİ, NE İŞE YARAR, YAN ETKİLERİ NELERDİR?

   

  Aseket Nedir, Ne İçin Kullanılır, Aseket Antibiyotik Mi?

  Aseket, deksketoprofen trometamol ve parasetamol içeren bir ilaç formülasyonudur. Deksketoprofen trometamol, S-(+)-2-(3-benzoilfenil) propiyonik asidin trometamin tuzuyla formüle edilmiş olup steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar kategorisine dahil edilir. Anti-inflamatuar ve antipiretik etkilere sahiptir, yani iltihabı azaltma ve ateşi düşürme yeteneğine sahiptir. Parasetamol ise çeşitli ağrı tiplerinde ve ateşli durumlarda kullanılan bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Aseket, bu iki etken maddenin kombinasyonuyla çeşitli ağrı ve ateş durumlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

  Aseket

  Aseket; kortizon içermeyen, inflamasyonu azaltıcı, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip bir nonsteroid anti-inflamatuar ilaçtır. Parasetamol içeriği sayesinde ağrı kesici etkisi bulunmakla birlikte COX-3'ü inhibe ederek ateş düşürücü özellik gösterir. Deksketoprofen, içeriğinde bulunan bir bileşen olarak nonsteroid antienflamatuar (NSAI) etkisi gösterir.

  Aseket Ne İşe Yarar?

  Aseket, çeşitli durumlarda kullanılmaktadır:

  ·         Ateşin düşürülmesi: Aseket, ateşi düşürmede etkili bir ilaçtır.

  ·         Kemikte oluşan kireçlenme durumunda ortaya çıkan semptomların giderilmesi: Aseket, kemikte oluşan kireçlenmenin belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilmektedir.

  ·         Romatoid artrit tedavisi: Eklemlerde şekil bozukluğuyla birlikte gelişen kronik bir ağrı olan romatoid artritin tedavisinde kullanılabilir.

  ·         Ankilozan spondilit tedavisi: Sırtta yer alan eklemlerin sertleşmesiyle ortaya çıkan ankilozan spondilit gibi romatizma hastalıklarında aseket kullanılabilir.

  ·         Akut gut artrit tedavisi: Aseket, akut gut artritin tedavisinde etkili olabilmektedir.

  ·         Akut gelişen kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisi: Aseket, akut gelişen kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde kullanılabilir.

  ·         Ameliyat sonrası ağrıların tedavisi: Aseket, ameliyat sonrası gelişen ağrıların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

  ·         Âdet sancıları: Aseket, adet sancılarının hafifletilmesinde tercih edilebilir.

  Aseket, bu durumların tedavisinde etkili bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Ancak kullanmadan önce bir uzmana danışılmalıdır. Uygulanan tedavi, bireysel duruma ve sağlık geçmişine bağlı olarak değişebilir.

   

  Aseket 25 Mg

  Aseket, deksketoprofen trometamol ve parasetamol içeren bir ilaçtır. Parasetamol, çeşitli ağrıların tedavisinde ve ateşli hastalıklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Kireçlenme (osteoartrit), romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi devamlı hastalıkların belirti ve bulgularının tedavisinde, eklem iltihabı (akut gut artriti), akut kas iskelet sistemi ağrıları, ameliyat sonrası (postoperatif) ağrı ve ağrılı adet görme (dismenore) gibi durumlarda etkili bir ağrı kesici olarak tercih edilmektedir.

   

  Aseket Yan Etkileri

  Aseket kullanımı sırasında ciddi karın ağrısı, solunum zorluğu, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, boğazda ve dilde şişlik gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarla karşılaşırsanız derhal uzman bir hekime başvurulmalıdır.

  Aseket'in yan etkileri arasında ishal, dispepsi, karın ağrısı, bağırsak gazı, ciltte karıncalanma, uyuklama, yüz ödemi ve baş ağrısı yer alabilmektedir. Bu etkilerden herhangi biriyle karşılaşıldığı takdirde bir uzmana danışılması tavsiye edilmektedir.

   

  Aseket-Tiyo Ne İçin Kullanılır?

  Aseket Tiyo, içeriğinde deksketoprofen ve tiyokolsikosid bulunan bir ilaçtır. Deksketoprofen, steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar (NSAİİ) sınıfına dahil edilen bir ağrı kesici olarak görev yapmaktadır. Tiyokolsikosid ise kas gevşetici etkiye sahiptir ve ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisinde kullanılmaktadır.

  Aseket Tiyo; osteoartrit (kireçlenme), vertebral kolonun (omurganın) ağrılı sendromları, eklem dışı romatizma, ağrılı kas kasılmalarının semptomatik tedavisi, travma ve ameliyat sonrası ağrının tedavisi için uygundur.

   

  Aseket Antibiyotik Mi?

  Aseket, bir antibiyotik değildir. Aseket, eklem iltihaplarının tedavisinde etkili bir ilaç olarak öne çıkmaktadır. Bununla birlikte Aseket genellikle ağrı kesici ve ateş düşürücü özellikleriyle tanımlanmaktadır. Eklem kireçlenmeleri, romatizmal hastalıklar ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Tedavi edici özellikleri sayesinde Aseket eklem sağlığını iyileştirmeye ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilmektedir.

   

  Aseket Diş Ağrısı İçin Kullanılır Mı?

  Aseket’in diş ağrısını tedavi etme konusunda bilimsel kanıtlar bulunmamaktadır. Ancak aseket tüketimi ağızda hafif antiseptik ve antibakteriyel etkilere sahip olabilir, bu da ağız içindeki çeşitli enfeksiyonların önlenmesine veya azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca kasları gevşetici özelliği nedeniyle ağrının bir miktar hafiflemesine katkıda bulunabilir. Bununla birlikte diş ağrısının kökeni diş boşluğu, diş eti iltihabı veya başka bir diş problemi ise Aseket tüketimi tek başına yeterli olmayabilir ve bir diş hekimine danışılması tavsiye edilir.

  Aseket Baş Ağrısı İçin Kullanılır Mı?

  Asetek, baş ağrısı için bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Baş ağrısı için bir dizi farmasötik ürün bulunmaktadır; ancak bu tür ilaçların kullanımı öncesinde bir uzmana danışılması gerekir. Baş ağrısının nedenleri arasında stres, yorgunluk ve sinüzit gibi faktörler bulunmaktadır. Tedavi yöntemleri, temel nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Düzenli uyku ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları gibi yaşam tarzı değişiklikleri, baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilir.

  Aseket Kullanımı

  Aseket kullanımı, her zaman doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Doktorunuz, ağrınızın türüne ve şiddetine bağlı olarak ilacın dozunu belirleyecek ve uygulayacaktır. Ağrının niteliğine ve şiddetine bağlı olarak önerilen doz, günde üç kez (her 8 saatte bir) bir film kaplı tablettir.

  "EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER " SAYFASINI GÖRMEK İÇİN
  >>>TIKLAYIN<<<

  BU İLAÇLA İLGİLİ EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ, MERAK ETTİKLERİNİZ, YAŞADIĞINIZ YAN ETKİLERİ YORUM OLARAK YAPABİLİRSİNİZ.

  BURADA İLAÇLARI KULLANAN KİŞİLERLE FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPABİLİR, DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

  YORUM YAZ

  YORUM OKU

  >>>YORUM YAZ<<<

  Adınız:
  Yorumunuz: