İLAÇ BİLGİLERİ

  • Bu alanda tüm ilaçların kullanım detayları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

  • İlaçlar hakkında sadece bilgiler sağlanır. Lütfen doktorunuzla görüşmeden hareket etmeyiniz.

  •  

FİTO KREM NE İÇİN KULLANILIR? NE İŞE YARAR, YÜZE SÜRÜLÜR MÜ? NELERE İYİ GELİR?

 

 

Fito Krem Nedir, Cilde Faydaları Nelerdir?

Fito krem, 40 gram tüplerde bulunmaktadır ve sadece reçete ile temin edilebilmektedir. Bu krem, içeriğinde bulunan Buğday Ekstresi (Triticum vulgare) ve Etilenglikol Monifenil Eter olan Vegenel ile Lavanta Esansı gibi aktif maddelerle dikkat çekmektedir. Cilt bakım uzmanları tarafından sıkça önerilen bu krem, özellikle cildin hücrelerinin kendini yenileme sürecine katkıda bulunarak bilinmektedir.

Fito krem, uzman bir doktor tarafından önerildiğinde kullanılması gereken bir üründür, özellikle ciltte oluşabilecek herhangi bir hasarın tedavisinde etkilidir. Yüzeysel problemleri hızla giderme özelliği ile bilinen krem, aynı zamanda cilt dokusunun hızlı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Cilt üzerinde kısa sürede gösterdiği etki ile tanınan Fito krem, dermatolojik sorunlarla ilgili uzman görüşü alınarak kullanılmalıdır.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Fito krem, deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde cilt hücrelerinin yenilenmesini destekleyen bir üründür. Bu ürün, çeşitli deri dokusu sorunlarının tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Fito kremin uygulama alanlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

Şekil Bozukluğu ve Yara İyileşmesi:

Varikoz ülserleri, radyodermatit, fistüller gibi durumlarda ve uzun süre yatakta yatmaya bağlı cilt yaralarında Fito, ciltteki şekil bozukluğunu düzelten ve yara iyileşmesini hızlandıran bir tedavi seçeneğidir. Ameliyat sonrası dönemde, özellikle sünnet ve epizyotomi gibi operasyonlara bağlı olarak oluşan cilt yaralarının iyileşme sürecini desteklemektedir.

Ekzama ve Sedef Tedavisi:

Eritrodermik olgular, dermatozlar ve alerjik kaşıntı gibi belirtilerde Fito krem; ciltteki değişimleri kontrol altına alarak rahatlama sağlamaktadır.

Yanık ve Kapanmayan Yaralar:

Her derecedeki yanıkların tedavisinde ve kapanmayan yaralarda, cilt dokusunun yeniden yapılanma sürecini destekleyerek etkili bir tedavi sağlamaktadır.

Mesleki Nedenlere Bağlı Cilt Rahatsızlıkları:

Meslek kaynaklı cilt rahatsızlıkları, soğuğa bağlı çatlaklar gibi durumlarda, cilt sağlığını koruyarak iyileşmeyi desteklemektedir.

Yavaşlayan veya Değişen Yenilenme Süreçleri:

Yaşlılık, kozmetik ürünlerin sebep olduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları gibi durumlarda, cilt dokusunun yenilenme işlemindeki değişikliklere karşı etkili bir çözüm sunmaktadır.

Fito kremin bu çeşitli uygulama alanları, cilt sağlığının korunması ve iyileştirilmesi amacıyla dermatolojik tedavide önemli bir rol oynamaktadır. Bu ürün, profesyonel bir hekim tarafından önerilerek tedavi planlarına entegre edilerek etkin sonuçlar elde edilmesine katkı sağlamaktadır.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

  • Fito krem, sivilce izlerinin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasına yönelik bir çözüm sunmaktadır. Günde bir kez temiz cilde uygulandığında sivilcelerden kurtulmak için yeterli olabilmektedir.

  • Su çiçeği rahatsızlığı sonrasında oluşan kızarıklıkları gideren Fito krem, düzenli kullanımıyla birlikte cildin renk eşitsizliklerini azaltabilmektedir. Ayrıca yara tedavisinde derin kesikler, ameliyat sonrası yaralar, deri hasarları ve kaza sonucu oluşan cilt hasarları için doktorlar tarafından önerilen bu krem, cildin hızla kendini yenilemesine katkı sağlamaktadır.

  • Dudak kuruluğu ve çatlaklarını iyileştirmede etkili olan Fito krem, dudağa az miktarda uygulandığında çatlamaları ve kurumayı hafifletebilmektedir. Ancak dudaklara çok az sürülmeli ve asla yutulmamalıdır.

  • Cilt lekeleri ve sivilce izleriyle mücadelede etkili olan Fito krem, düzenli kullanımıyla cildi yenileyebilmektedir. Lekeli bölgelere ince bir tabaka hâlinde masaj yaparak uygulanan krem, lekelerin azalmasına yardımcı olabilmektedir.

  • Epilasyon ve lazer sonrasında oluşan tahribatı en aza indirmek amacıyla Fito krem kullanılabilmektedir.

Fito Krem Yüze Kullananlar

Fito krem; egzama, alerjik kaşıntılar, çatlaklar, yaralar, sünnet sonrası iyileşme, yanık ve soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar gibi cilt sorunlarında etkili olan bir kremdir. Formülü, cilt dokusunun yenilenmesini desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu krem, yüz bölgesine uygulanabilir. Ancak uygulama sırasında gözlere ve burun içine temas ettirmemeye özen gösterilmelidir.

Fito krem, özellikle yüzdeki sorunları hafifletmek ve cilt sağlığını iyileştirmek amacıyla kullanılabilmektedir. Alerjik reaksiyon riskini minimize etmek için ürünün içeriğine dikkat edilmelidir. Kullanmadan önce ürünün içeriğindeki maddelere karşı bilinen bir alerji olup olmadığı kontrol edilmelidir. Krem; ciltteki çatlakları onarmak, yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak ve cilt bariyerini güçlendirmek için özel olarak formüle edilmiştir. Ancak herhangi bir cilt rahatsızlığı veya alerji durumunda, kullanmadan önce bir uzmana danışılması önerilmektedir.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Evet, fito krem yüz bölgesine uygulanabilmektedir. Ancak herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan önce cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Fito krem içeriğindeki maddelere karşı alerjiniz varsa veya cildiniz hassassa ürünü kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmanız tavsiye edilmektedir. Fito krem, bitkisel özler ve doğal içerikler içermektedir. Bu nedenle cilt bakım rutininize eklemek istiyorsanız ürünün içeriğini incelemek ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını değerlendirmek önemlidir. Kullanım talimatlarına uygun olarak fito kremi yüz bölgesine uygulayabilirsiniz. Tipik olarak temiz cilde hafifçe masaj yaparak uygulanması önerilmektedir. Ayrıca ürünün güneş koruyucu özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmek, güneş ışığına maruz kalınan dönemlerde ek bir güneş koruyucu kullanımını gerektirebilmektedir.

Unutmayın ki cilt tipi ve bireysel reaksiyonlar kişiseldir, bu nedenle herhangi bir ürünü kullanmadan önce profesyonel bir uzmana danışmanız, olası riskleri ve etkileşimleri değerlendirmeniz için önemlidir.

Fito Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Fito krem, açık yaralarda kullanılabilmektedir. Ancak kullanımı gerçekleştirmeden önce açık olan yara temizlenmeli ve krem, açık yaraya sürüldükten sonra o bölge, steril gazlı bez ile kapatılmalıdır. Bu tarz işlemleri, uzman bir hekime danışarak uygulamak tavsiye edilmektedir.

Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Sivilce tedavisinde özellikle etkili olan Fito krem, önerilen kullanım miktarında herhangi bir komplikasyona sebep olmaksızın düzenli ve doğru kullanımıyla sivilce lezyonlarını önemli ölçüde azaltabilen bir üründür. Elbette kullanıma başlamadan önce bir dermatolog görüşü almak oldukça önemlidir.

Fito Krem Yanığa İyi Gelir Mi?

Yanık tedavisinde genellikle tercih edilen bir ürün olan Fito krem, doğal içeriği sayesinde yanıkların etkili bir şekilde iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Yanıklar genellikle sıcak su, ateş, kimyasal maddeler veya güneş yanığı gibi etkenlerle meydana gelen ciltteki doku hasarı sonucu oluşan yaralanmalardır. Fito krem, içeriğinde bulunan bitkisel özler sayesinde yanık bölgesindeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda cildin yenilenmesini destekleyerek iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Fito krem, uygulandığı yanık bölgesinde ağrıyı hafifletmekte ve cildin nem dengesini sağlamaktadır.

Doğal içeriği ve etkili formülü ile Fito krem, yanık izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktadır. Yanık sonrası cilt bakımında tercih edilen bu krem, ciltteki hasarı en aza indirerek sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır.

"EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER " SAYFASINI GÖRMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

BU İLAÇLA İLGİLİ EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ, MERAK ETTİKLERİNİZ, YAŞADIĞINIZ YAN ETKİLERİ YORUM OLARAK YAPABİLİRSİNİZ.

BURADA İLAÇLARI KULLANAN KİŞİLERLE FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPABİLİR, DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

YORUM YAZ

YORUM OKU

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: