İLAÇ BİLGİLERİ

 • Bu alanda tüm ilaçların kullanım detayları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 • İlaçlar hakkında sadece bilgiler sağlanır. Lütfen doktorunuzla görüşmeden hareket etmeyiniz.

 •  

  MUSCOFLEX DUO NEDİR, NE İÇİN KULLANILIR, KULLANIMI VE YAN ETKİLERİ NELERDİR, NE İŞE YARAR? 

   

   

  Muscoflex Duo Nedir, Ne İçin Kullanılır? Kullanımı ve Yan Etkileri

  Muscoflex Duo, etkin maddeleri olarak tiyokolşikosid ve diklofenak sodyum içeren bir ilaçtır. Tiyokolşikosid, kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olan bir kas gevşetici olarak işlev görürken, diklofenak sodyum ise ağrı ve iltihaplanmayı azaltan bir nonsteroidal antiinflamatuar ilaçtır (NSAİİ).

  Muscoflex Duo, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarına bağlı ağrı ve kas spazmlarının hafifletilmesi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Özellikle kas zorlanmaları, kas gerilmeleri, bel ağrısı, boyun ağrısı, romatizmal ağrılar gibi durumlarda tercih edilir. Bu ilacın kullanımı öncesinde hastanın tıbbi geçmişi ve mevcut durumu değerlendirilmelidir. Muscoflex Duo'nun dozajı; hastanın yaşına, kilosuna, ağrı şiddetine ve mevcut sağlık durumuna göre belirlenmelidir. İlaç genellikle ağız yoluyla alınır, jel formu da bulunmaktadır. Doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

  Yan etkiler arasında mide rahatsızlığı, mide ülseri, baş ağrısı, baş dönmesi ve mide kanaması gibi durumlar bulunabilir. Muscoflex Duo kullanmadan önce hastanın mevcut tıbbi durumu ve diğer ilaçlarla etkileşimleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Muscoflex Duo, doktor tarafından belirtilen doz ve süre boyunca kullanılmalıdır. İlaç reçete dışı kullanılmamalıdır.

  Muscoflex Duo

  Muscoflex Duo, içeriğinde bulunan tiyokolşikosid sayesinde özellikle kas gevşetici etki gösterir. Bu ilaç, kireçlenme (osteoartrit) ve omurganın (vertebral kolon) ağrılı hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Ayrıca eklem dışı romatizma, ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmalarının tedavisinde, travma sonrası ve ameliyat sonrası ağrının hafifletilmesinde etkilidir. Muscoflex Duo, ağrı ve şişlik gibi iltihap belirtilerini hafifletmekte ayrıca ateşi düşürmektedir. Bununla birlikte ilacın iltihap veya ateşin kökeni üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

  Muscoflex Duo Jel

  Muscoflex Duo Jel, diklofenak dietilamonyum ve tiyokolşikosid gibi etken maddeler içeren bir ilaçtır ve topikal (bölgesel) kullanım için tasarlanmıştır. Bu ilaç, steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) kategorisine girer. Her biri 30 gr’lık tüpler hâlinde kullanıma sunulmaktadır.

  Muscoflex Duo Jel, aşağıdaki durumların lokal tedavisinde etkilidir:

  ·         Ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi

  ·         Yumuşak doku travmaları (örneğin, ezilme, burkulma), spor yaralanmaları

  ·         Eklem kireçlenmesi (osteoartrit), periartrit (eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı), tendinit (kas, kiriş iltihabı), tenosinovit (kas kiriş kılıfının iltihabı), bursit (eklem çevresindeki keselerin iltihabı)

  ·         Omurganın ağrılı sendromları

  ·         Kas-iskelet sistemi hastalıkları, ağrı, inflamasyon ve kas gerginliği gibi belirtiler gösteren durumlar.

  Muscoflex Duo Jel, belirtileri hafifletmeye ve lokal bölgedeki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Ancak kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Uygulama ve dozaj konusunda doktorunuzun önerilerine uygun şekilde kullanılmalıdır. Tedavi süresince olası yan etkileri ve kontrendikasyonları değerlendirmek için tıbbi destek alınmalıdır.

  Muscoflex Duo Ağrı Kesici Mi?

  Muscoflex Duo, içeriğinde bulunan tiyokolşikosid sayesinde temel olarak kas gevşetici etkinlik sağlar. Bu özelliğiyle kas kasılmalarının tedavisinde, travma sonrası ve cerrahi müdahalelerden sonra ortaya çıkan ağrıların hafifletilmesinde kullanılır. Ayrıca Muscoflex Duo, iltihap belirtilerini özellikle ağrı ve şişlik gibi durumları azaltmada etkilidir. Ek olarak vücuttaki ateşi düşürme yeteneğine sahiptir.

  Muscoflex Duo Jel Nasıl Kullanılır?

  Muscoflex Duo Jel, doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Eğer doktor tarafından spesifik bir kullanım talimatı verilmediyse günlük kullanım için 3-4 kez uygundur. Bu jel haricen kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve deri yüzeyindeki ağrılı bölgeye hafif bir masaj eşliğinde uygulanmalıdır.

  Muscoflex Duo Jel Gebelikte Kullanılır Mı?

  Hamilelik döneminde Muscoflex Duo Jel kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Ürünün içeriği incelendiğinde hamileler için uygun olmadığı tespit edilmiştir. Muscoflex'i kullanmaya başladıktan sonra hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen kullanımı kesip durumu doktorunuza bildirmeniz önerilmektedir.

  Muscoflex Duo Tablet Nasıl Alınır?

  Muscoflex Duo tabletler oral olarak alınır. Tabletler bütün olarak bir bardak su veya diğer sıvılarla yutulmalıdır. Tabletlerin bütünlüğünün korunması ve çiğnenmemesi önemlidir. Ayrıca tabletlerin tok karnına alınması tavsiye edilir ancak doktorun belirli bir talimatı yoksa yemeklerden önce veya sonra alınabilir.

  Muscoflex Duo Krem Nedir?

  Muscoflex Duo krem; başlangıçlı kas ağrısı, osteoartrit ağrısı, kas-iskelet sistemi ağrıları ve diğer kas ağrılarıyla birlikte çeşitli deri bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca kas gerginlikleri, kas kasılmaları ve benzeri durumların hafifletilmesine yardımcı olabilir. Bu krem; diklofenak topikal, keten tohumu yağı topikal, mentol topikal ve metil salisilat topikal gibi aktif bileşenleri içermektedir.

  Prostaglandin sentezini azaltarak etki gösteren bu krem; cilt bozukluklarının tedavisinde, kas-iskelet sistemi ağrılarının hafifletilmesinde ve genel olarak ağrıların azaltılmasında kullanılan bir kremdir.

  Muscoflex Duo Kaç Saatte Etki Eder?

  Muscoflex Duo'nun etkisi kişiden kişiye değişebilir ve genellikle kullanım sonrasında belirgin bir etki göstermeye başlar. Muscoflex Duo'nun etkisinin başlaması genellikle ilacın içindeki etken maddelerin emilim hızına, kişinin metabolizmasına ve vücuttaki dolaşım sistemine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tipik olarak Muscoflex Duo'nun etkisinin ortaya çıkması için 30 ile 60 dakika gibi bir süre gerekebilir. Ancak bazı kullanıcılarda etki daha hızlı veya daha yavaş olabilir. İlacın tam etkisinin gözlemlenmesi birkaç saat sürebilir. Bununla birlikte ilacın tam etkisi genellikle 4-6 saat arasında devam eder. Bu süreler; kişinin vücut yapısı, ilacın dozu ve kullanım sıklığı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle her bireyin ilaca verdiği yanıt farklı olabilir ve etkinin başlama süresi ile süresi arasında kişisel farklılıklar gözlemlenebilir. Tedaviye yanıt ve etkinin süresi, bireysel deneyime ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple Muscoflex Duo'nun etkisinin başlama süresi ve süresi konusunda bireylerin doktorlarına başvurmaları tavsiye edilir.

  "EĞİTİM ÖĞRETİM İLE İLGİLİ BELGELER " SAYFASINI GÖRMEK İÇİN
  >>>TIKLAYIN<<<

  BU İLAÇLA İLGİLİ EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ, MERAK ETTİKLERİNİZ, YAŞADIĞINIZ YAN ETKİLERİ YORUM OLARAK YAPABİLİRSİNİZ.

  BURADA İLAÇLARI KULLANAN KİŞİLERLE FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPABİLİR, DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

  YORUM YAZ

  YORUM OKU

  >>>YORUM YAZ<<<

  Adınız:
  Yorumunuz: