Sağlıklı Yaşam İle İlgili Bilgiler > Sigaranın Zararları, Sigarayı Bırakma Yolları, Yöntemleri

NEREDEN TANIDIM ŞU SİGARAYI (ANI, HİKAYE, ÖYKÜ) (SİGARANIN ZARARLARI, SİGARAYI BIRAKMA YOLLARI, YÖNTEMLERİ)

 

Onunla tanıştığımızda daha 14 yaşındaydım, o ise benden oldukça yaşlıydı. Hayatına giren ilk kişi değildim son kişi de olmayacaktım kuskusuz. Herkes bu beraberlik için yaşımın çok küçük olduğunu düşünüyordu. Aslında hiç bir zaman yaşınızın uygunluğu söz konusu olmaz böyle bir ilişkide...

 

İlk önceleri sadece yakın arkadaşlarımla paylaştım küçük sırrımı. Sadece gönül eğlendiriyordum onunla(ne kadar da aptalmışım)

 

Aileme anlatamazdım. Sanırım kıyametin kopması diye adlandırılan durum, olanca gerçekliğiyle çıkardı karsıma. Gizledim, gizledim.

 

Başlangıçta çok seyrek buluşuyorduk. Daha sonra buluşmalarımızın sayısı arttı. Gönül eğlendirmek demiştim ya, palavra. Çok zaman geçmesine gerek kalmadı hayatımda kapladığı yeri anlamam için. Evet onu seviyordum. Ama yine de aklımda hep aynı düşünce vardı:

 

'Onun tutsağı değilim ve istediğim zaman terk edebilirim'.

 

Buyurun size ikinci palavra. Ne, hayatımın her safhasına girmesi yetti onu terk etmeme ne de annemin bizi yakalaması. Aslında bizi yakaladı demem yanlış. İzlerimi buldu, ardında bıraktıklarını gördü. Kızmadı bağırmadı, sadece kısa bir nasihat çekti. Biliyordu çünkü buluşmamızı yasaklamasının bir şey ifade etmeyeceğini. O zamana kadar gizli devam ediyordu, yine gizli kalabilirdi.

 

Zaman geçtikçe birbirimize bağlandık (palavra üç... Ben ona bağlandım, simdi geriye bakıyorum da 6 uzun yıl geçti ve veren taraf hep ben oldum. O bana sahte mutluluklar verdi sadece, bense her şeyimi. Herhalde hayatta canımı vereceğim tek o oldu. Onun için kavga ettim, onun yüzünden hastalandım, ama hiç bir zaman ayırmadım yanımdan, ayıramadım...

 

Biliyordum nelere yol açtığını, görüyordum. Önce onu sevmeyi öğrendim, sonra nefret etmeyi. Beraber olmayı istemediğim anlarda bile yanımda olduğunu gördüm. İrademi yerle bir ettiğine, beni kendimle karşı karşıya getirdiğine şahit oldum. Başkalarını kırdım onun yüzünden ve ben daha da fazla kırıldım. İnsanlarla arama girdi. Arkadaşlarım (bilgi yelpazesi.net) ondan nefret etti çoğu zaman. Hatta ben bile tiksindim bazen, ondan, bedenime ve ruhuma sinen kokusundan. Dudaklarımın her dokunuşunda, ben onun ruhundan çalıyorum, o benim bedenimden. O her seferinde yeniliyordu kendini, bense gittikçe kötüleşiyordum. Ama bir türlü terk edemedim.

 

Aslında bir kaç kez denedim ayrılmayı. Hepsinde de dönüşüm bir öncekinden güçlü oldu. Yokluğunda kıvrandım hasretimden, alışmaya çalıştım ama asla atamadım aklımdan. Uzun ve stresli geceler hep ev sahibim oldu. Tırnaklarımı yedim, yetmedi kuruyemişe başladım. Ayrılık kilo aldırdı.. Ve ben hep geri döndüm. Hatta şu an bile yanımda. Ama yine de yemin ediyorum burada, hepinizin önünde:

 

"Bir gün bırakacağım, şu lanet olasıca sigarayı."

 

“SİGARANIN ZARARLARI, SİGARAYI BIRAKMA YOLLARI
" SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

"SAĞLIKLI YAŞAM İLE İLGİLİ BİLGİLER
” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar

..
..

4. **Yorum**
->Yorumu: Bırakın şu pis şeyi kendinize yazık ediyosunuz
->Yazan:

3. **Yorum**
->Yorumu: :( Allah kurtarmış allah çocuklarından ve eşinden ayırmasın seni
->Yazan: yorumcu


2. **Yorum**
->Yorumu: ya abi sigara çok zararlı
->Yazan: jgnerghreıl.

->Yazan   : misafir
->Yorumu: Ben sigara ile tanışdığımda 19 yaşındaydım.Ne acılar çektim.Ailem ''Bizim  senin hastalıklarına ödeyecek  paramız yok'' diyerek beni terk etti.Şimdi yıllar geçti. Bana dayım hep baktı.Dayım zengindi.Bana baktı.Bütün hastalıklarımı yendim.Sonra  kendime ait yeni bir sayfa açtım.Okudum,çalıştım.Gıda Mühendisliğini kazandım.Sonra ise karşıma güzel ahlaklı bir insan çıktı.Onunla evlendim.Şimdi 2 çocuğum var. Ailemi araştırdım ve trafik kazasından öldüklerini öğrendim.Tam 5 yıl geçmiş o zamandan.Mezarlığını buldum ve her hafta 5 gül yerleştirdim..

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: