Sağlıklı Yaşam İle İlgili Bilgiler > Sigaranın Zararları, Sigarayı Bırakma Yolları, Yöntemleri

SİGARA İKTİDARSIZLIK YAPAR (SİGARANIN ZARARLARI, SİGARAYI BIRAKMA YOLLARI, YÖNTEMLERİ)

 

Artık çok kişi sigaranın ciddi akciğer hastalıklarına, kalp hastalığına ve bazı kanser hastalıklarına katkısı olduğunu bilmektedir. Ancak, sigaranın aynı zamanda kişinin cinsel sağlığını ve üretkenliğini etkilediğini pek çok kişi bilmemektedir.

 

Erkeklerde iktidarsızlık sorunlarını tedavi eden doktorlar, orta ve ileri yaşlardaki erkeklerin iktidarsızlık sorunuyla karşılaşmalarının nedenlerinden birinin sigara olduğunu söylemektedirler. Bunun nasıl olduğunu anlamak için, erkekte penisin sertleşmesinin peniste sağlıklı bir kan dolaşımına bağlı olduğunun bilinmesi gereklidir. Sigara, kan taşıyan atardamarların hasara uğramasına neden olur. Bu da erkekte iktidarsızlık yapabilir. Sorun yüksek tansiyon varsa ve yağlı yiyecekler yeniyorsa daha da çoğalır; çünkü bu etkenler de belli başlı atardamarlara zarar verir. Tansiyonu yüksek olan ve sigara içen bir erkeğin iktidarsızlık sorunu ile karşılaşması diğer erkeklere oranla yedi kat daha fazladır.

 

Sigarayla bağlantılı olan iktidarsızlık sorunu, orta ve ileri yaşlardaki erkeklerde daha yaygın olmakla birlikte, uzun süreden beri sigara içen 30 yaşlarındaki erkeklerde de görülmektedir.

 

Erkekler alışkanlıklarında değişiklik yaparlarsa iktidarsızlık sorununda azalma olacaktır. Sigarayı bırakmakla, yağlı yiyecekleri azaltmakla ve daha fazla egzersiz yapmakla bedenlerine yaptıkları zararı telafi etme olanağı mevcuttur. İktidarsızlık sorunu olan erkekler aile hekimlerini görmelidirler.

 

Bütün bu söylenenler hala erkeklerin sigarayı bırakmalarına yardımcı olmuyorsa, sigaranın spermanın kalitesini düşürdüğüne ve (bilgi yelpazesi.net) erkeğin üretkenliğini azalttığına dair bulguların olduğunu da sözlerimize ekleyelim. Sigara salt erkeklerin cinsel sağlığı için zararlı olmamaktadır. Kadınlar da türlü yönlerden etkilenmektedirler. Bunların başında sigara ile rahim ağzı kanseri arasındaki bağlantıyı sayabiliriz. Sigara içen kadınlar için risk daha yüksektir.

 

Ayıca, sigara içen kadınların gebe kalabilmeleri, içmeyenlere oranla daha uzun bir zaman almaktadır. Kadınlar gebelik süresince sigara içerlerse, düşük yapma veya normal kilonun altında çocuk doğurma oranı yükselmektedir. Bu da bebek için doğum sonrası sorunların ortaya çıkması demektir.

 

“SİGARANIN ZARARLARI, SİGARAYI BIRAKMA YOLLARI
" SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

"
SAĞLIKLI YAŞAM İLE İLGİLİ BİLGİLER ” SAYFASINA GERİ DÖNMEK İÇİN
>>>TIKLAYIN<<<

Yorumlar

....

9. **Yorum**
->Yorumu: şahane bir site burayı sevdimm 
->Yazan: Buse. Er 

8. **Yorum**
->Yorumu: SIZIN SAYENIZDE YÜKSEK BIR NOT ALDIM SIZE TESSEKÜR EDIYORUM...
->Yazan: sıla

7. **Yorum**
->Yorumu: valla bu site çok süper .Bu siteyi kuran herkimse Allah razi olsun tüm ödevlerimi bu siteden yapiyorum.saolun mugladan sevgiler...:).
->Yazan: kara48500..

6. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel bir site. kurucularına çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.
->Yazan: Tuncay.

5. **Yorum**
->Yorumu: ilk defa böyle bi site buldum gerçekten çok beğendim yapanların eline sağlık. 
->Yazan: efe .

4. **Yorum**
->Yorumu: ya valla çok güzel bisi yapmışınız. Çok yararlı şeyler bunlar çok sagolun 
->Yazan: rabia..

3. **Yorum**
->Yorumu: Çok ii bilgiler var teşekkür ederim. Çok süper... Ya bu siteyi kurandan Allah razı olsun ..... süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Çok iyiydi. isime yaradı. Her kimse bu sayfayı kurduğu için teşekkür ederim 
->Yazan: pınar..

2. **Yorum**
->Yorumu: çok güzel site canım ben hep her konuda bu siteyi kullanıyorum özellikle kullanıcı olmak zorunlu değil ve indirmek gerekmiyor
->Yazan: ESRA..

1. **Yorum**
->Yorumu: Burada muhteşem bilgiler var hepsi birbirinden güzel size de tavsiyeederim. 
->Yazan: Hasan Öğüt.

>>>YORUM YAZ<<<

Adınız:
Yorumunuz: